Kommenteeri

Vastuvõtukulud - kui palju on maksuvabalt lubatud?

Tulumaksuseaduse järgi on vastuvõtukulud külaliste või koostööpartnerite vastuvõtmisel tehtud kulud toitlustamisele, majutamisele, transpordile või meelelahutusele. Vastuvõtukulusid nimetatakse ka esinduskuludeks.

Siinkohal on oluline silmas pidada, et kui lähed näiteks äripartneriga koos lõunale, siis enda lõunat firma vastuvõtukuludesse kanda ei saa.

Kui palju on maksuvabalt lubatud kulutada? 

Seaduse järgi on iga kuu lubatud maksuvabalt kulutada 32 eurot + 2% palgafondist. Seda arvestatakse aasta lõikes kumuleeruvalt. Näiteks kui üks kuu vastuvõtukulusid ei tehta, siis võib järgmisel kuul maksuvabalt topelt kulutada (kasutad ära ka eelmisel kuul kulutamata summa). Lubatud on ka näiteks kogu maksuvaba summa kalendriaasta viimases kuus kasutada (näiteks 12*32=384 eurot). 

Deklareerimine 

Vastuvõtukulud peab deklareerima TSD lisas 5. Isegi kui summa jääb alla maksuvaba ja makse maksma ei pea, siis deklaratsioonil peab seda ikka kajastama.  E-maksuametis arvestatakse eelmisel kuul nn kulutamata summat automaatselt järgmise kuu maksuvaba arvestuse juurde. 

Milliseid kulutusi võib teha näiteks koostööpartnerite/klientide heaks

  • Majutus
  • Toitlustus 
  • Transport
  • Ruumide rent
  • Teatripiletid vm kultuuriüritus
 

Vajadusel hilisema tõendamise lihtsustamiseks peaks märkima arvele/tšekile koostööpartneri nime, kellega seoses on kulutus tehtud. Dokumentide säilitamise kohustus on 7 aastat ja näiteks kuue aasta tagust ärilõuna partnerit võib olla keeruline meenutada.

Tekkis küsimusi raamatupidajale? Võta julgelt ühendust siin.

Lisa kommentaar

Email again: