Kommenteeri

Alustava ettevõtja esimesed sammud

Äriidee on olemas ja kindel otsus ettevõtjaks hakata on tehtud. Kuid ei tea veel, kuidas ja millistest sammudest täpselt alustada. Ettevõtlusega alustamine on lihtne – kui Sul on see kindel soov ja plaanis tegutsema hakata, siis allpool on vajalikud tegevused kirjas.

Enne ettevõtte registreerimist:

  • Mõtle välja ettevõtte nimi ja tee nimepäring siin. Äriregistris nimepäringut tehes pead jälgima, et see ei oleks liialt sarnane mõne teise ettevõtte nimega ja samuti ei tohi olla kaitstud kaubamärk jms. Nimi peab olema võimalikult unikaalne ja kui see on liiga sarnane, siis äriregister saadab ettevõtte asutamise avalduse tagasi ärinime muutmiseks. Sellisel juhul pead lihtsalt uue nime valima. Minu kogemusel on mõnikord kulunud rohkem aega ärinime välja mõtlemisele kui ettevõtte registreerimisele.
  • Tegevusala EMTAK koodi välja otsimine. Selle soovitan enne ära teha, siis läheb ettevõtte registreerimine rutem. EMTAK koodid ja nende selgitused leiad siit. Mõned tegevusalad vajavad eraldi tegevusluba või teavitamist. Seda saad kontrollida siin.
  •  E-maili aadress – pead selle märkima ettevõtet registreerides. Siinkohal on nüüd valida, kas kasutad isiklikku e-maili aadressi (mis on hiljem avalik info) või teed ettevõtte nimega e-maili enne registreerimist. Kiirelt saab näiteks gmaili teha, kui vajalik nimi on juba võetud, siis saad ärinime juurde lisada ou (ehk OÜ) ja enamjaolt on sobinud.
  •  Riigilõivu jaoks 265€ peab eraisiku kontol olemas olema. Ettevõtet registreerides tuleb kohe pangalingi kaudu tasuda riigilõiv. Kui ettevõtte põhikirjas teha vastav märge, siis selle 265€ saad hiljem endale maksuvabalt ettevõttest tagasi maksta.

Peale ettevõtte registreerimist:

  • Pangas konto avamine ettevõtte nimele. Suuremad pangad saadavad kohe ka pakkumised firma e-mailile. Kuid valik tee ise ja kohe ei pea pangakaarti võtma kui ei ole vajadust.
  • Domeeni ostmine soovi korral, et tulevikus (või kohe) firma kodulehte majutada.
  • Soovitan varakult otsida raamatupidaja, kes tavaliselt on alustava ettevõtja esmane nõustaja ärimaailmas. Samuti on hea kui kohe algusest peale ettevõtte finantsiline pool korras on. Raamatupidamisteenuse osas võid ka meile kirjutada.


Email again:

Lisa kommentaar

Email again: